Bukiety

Bukiety to jedno z najtrudniejszych zadań florystycznych wykonanywane z kwiatów ciętych . Ich wszechobecność na codzien w naszym życiu ma wiele przenzaczeń. Wyróżniamy parę podstawowych układów bukietów.

  • Bukiet biedermeierowski - kolisty pąk mocno zbity w sobie. Ozdobiony koronką lub tiulem dla dodania powabu. Kwiaty w tym bukiecie mogą mieć różną długość , ale muszą być tak ułożone by rozchodziły sie po łuku imitując kulę. Długość łodyg kwiatów jest tu tak naprawdę bez znaczenia.
  • Bukiet kaskadowy - rzadko używany styl układnia kwiatów z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia zdobywa znowu swoich fanów. Jak sama nazwa wskazuje, kwiaty w tym bukiecie ułożone są w sposób imitujący schody lub wodospad spływając ku dołu. Górna część wiązanki kaskadowej składa się z drobnych i średnich kwiatów pochądzących z różnych gatunków roślin. Im niżej tym rzadzszy bukiet bowiem dłuższe i kruchsze łodyżki. Niemniej jednak jest to bardzo bogaty bukiet, który idealnie pasuje na ślubny kobierzec.
  • Bukiet Pomander - florystyka nie zna granic na doświadczenia i zabawę z kwiatami. Ten bukiet jest na to dowodem. Przypomina on kulę kwitnących kwiatów zawieszoną na tasiemce. Cała kula kwiatów stworzona poprzez specyficzne ułożenie łodyg ma kształt sfery. Zazwyczaj Panna młoda trzyma taki bukiet na wstążce wokół nadgarstka.
  • Bukiet Nosegay - prosty, elegancki nie rzucający się w oczy, ale zankomity dla szykownej panny młodej bukiet z kwitnących kwiatów. Nosegay jest mały i również okrągły, gdzie łodygi są zawinięte taśmą. Szczególnie efektywnie w bukiecietym prezentują się róże, kalie i lilie.
  • Bukiet Composite - najtrudniejsza kompozycja kwiatowa, rzucająca wyzwanie nie jednemu mistrzowi florystyki. Wizulanie Composite przypomina niemal kwiatową rzeźbę. W bukiecie tym płatki kwiatu, bądź inne elementy zielone, mogą być spięte razem, tworząc jedną spójną kompozycję.